Návod k lepení samolepek

Samolepky na auto a jiné hladké povrchy

Před nalepením zbavte povrch mechanických nečistot a odmastěte ho lihem nebo technickým benzinem.
Samolepku položte na pevnou podložku (např. stůl, kapota auta..) přenosovou fólií směrem dolů a opatrně sundávejte krycí papír. Samolepka musí zůstat celá na přenosové fólii, pokud některá část zůstává na krycím papíře, pak tuto část znovu přitlačte prstem a poté pomalu krycí papír oddělejte. Celý postup je dobře patrný na následujícím videu.
Samolepku opatrně a rovnoměrně přiložte na místo, které jste odmastili a po celé délce i šířce rovnoměrně uhlaďte - přitlačte, například hadrem. Poté opatrněte stáhněte průhlednou přenosovou fólii.


 

Samolepky na zeď

Pro manipulaci se samolepkami na zeď platí podobná pravidla jako pro samolepky na auta, pouze je nutné dodržet tyto zásady:

1. Samolepky lepte pouze na rovné zdi bez výrazných nerovností.

2. Samolepky lepte na suché zdi, pokud je zeď čerstvě vymalovaná, počkejte s lepením alespoň 24 hodin od nanesení poslední vrstvy barvy.

3. Zeď před lepením nenamáčejte, pouze lehce oprašte suchým hadrem nebo prachovkou.

4. Opatrně sundejte krycí bílý papír tak aby všechny části samolepky zůstaly na průhledné přenosové fólii.

5. Přiložte samolepku na vybrané místo na zeď a opatrně směrem od prostředka ke krajům nebo od jednoho kraje ke druhému uhlaďte - přitlačte. Použít můžete buďto přiloženou stěrku (u objednávky nad 600 Kč zdarma) nebo hadr. Stěrky můžete také zakoupit v našem obchodě. Stěrky jsou určené pro opakované lepení.

6. Opatrně sundejte přenosovou fólii tak, aby všechny části samolepky zůstaly na zdi. Pokud se vám některé části samolepky odlepují s přenosovou fólií, znovu je přitlačte pevně prstem a poté opakujte - detailně je tento postup vidět na videu.

Praktická videoukázka manipulace se samolepkou na zeď

Odstranění krycího papíru a ponechání samolepky na přenosové fólii (vždy postupujte velmi opatrně a trpělivě!!)

Nalepení samolepky na zeď, vyhlazení a odstranění přenosové fólie - při sundávání přenosové fólie ze zdi postupujte velmi opatrně, pomalu a trpělivě! Pokud na ní některé část samolepky zůstávají, znovu je přitlačte pevně ke zdi např. prstem a poté opakujte.

 

 

 

Přihlášení

Nemůžete vyplnit toto pole